Таку заяву на засіданні уряду 3 березня зробив виконувач обов'язків голови Міненерго Юрій Вітренко. Він уточнив, що таку можливість постачальникам і виробникам має забезпечити Укргазвидобування. Вітренко доручив їм зайнятися цим питанням упродовж березня.

Актуально Як знизити комунальні тарифи та захистити українців від боргової ями: в парламенті озвучили план

Докладніше

Тимчасовий очільник Міненерго наголосив, що сьогодні необхідно почати реалізовувати програму відкриття доступу до обсягів природного газу, які видобувають державні компанії. Мета таких кроків – розвиток ринку газу в Україні та забезпечення безпеки поставок газу побутовим споживачам, насамперед вразливим.

Тому уряд доручив Міністерству розвитку економіки як акціонеру Нафтогазу до 4 березня подати на розгляд Кабміну проєкт рішення. У ньому відомство має визначити основні напрями діяльності "Нафтогазу".

Про які саме напрямки мовиться

  • Сприяння розвитку ринку природного газу в Україні та забезпечення безпеки поставок побутовим споживачам, насамперед вразливим. Відбуватися це має, зокрема, шляхом продажу з боку Укргазвидобування у березні 2021 року природного газу постачальникам і виробникам теплової енергії для потреб споживачів за фіксованою ціною. Термін фіксованої ціни – з 1 квітня 2021 року до 30 квітня 2022 року.
  • Продаж з боку Укргазвидобуванням з квітня 2021 року 100% відпуску товарного газу всім учасникам ринку природного газу на умовах не гірших, ніж для групи "Нафтогаз".
  • Виконання "Нафтогазом-Трейдингом" з травня 2021 року на ринку природного газу ролі маркетмейкера щодо торгівлі середньостроковими (на термін до двох років) стандартизованими продуктами.
  • Наглядовій раді "Нафтогазу" контролювати виконання правлінням компанії цього рішення.

До теми Готують рішення: Вітренко розповів, чи зросте ціна на газ у квітні

Що цьому передувало

  • Ринок газу для населення в Україні заправцював 1 серпня 2020 року.
  • З 1 січня в Україні зросла ціна для населення як на газ, так і на електроенергію. Тому у багатьох містах проходили тарифні протести.
  • З огляду на невдоволення українців 18 січня уряд ухвалив рішення запровадити державне регулювання ціни на газ. Мовиться про фіксацію ціни в 6,99 гривні.
  • Також в уряді планують встановити граничний тариф на розподіл газу. Він не перевищуватиме 1,79 гривні за кубометр. Невдовзі Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має ухвалити відповідне рішення.
  • 19 січня НКРЕКП схвалила зниження тарифів на розподіл газу для 14 облгазів. Ціни впали на 5 – 30% і відтепер становитимуть 1,66 – 1,79 гривні без ПДВ.

Зверніть увагу Тарифи на газ у 2021: яка ціна у різних постачальників у лютому


Якою буде ціна на газ під час карантину / Інфографіка 24 каналу