Свою думку щодо впливу зростання мінімалки на курс й інфляцію в інтерв'ю Інтерфаксу озвучив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб.

Варто знати Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум: що закладено у проєкті держбюджету на 2021 рік

Він навів приклад 2017 року, коли уряд підвищив мінімальну зарплату одразу удвічі – від 1 тисячі 600 гривень до 3 тисяч 200 гривень. Економіст підкреслив, що економіка вже доволі впевнено росла, а на підвищення зарплат давила інтенсивна трудова міграція.

Тоді всі, зокрема ми, недооцінили вплив мінімальної зарплати на середню й на інфляцію. Цього разу ефект перенесення очікуємо більш спокійний, адже економіка все ще буде слабкою і тільки почне відновлюватися після кризи,
– зазначив Дмитро Сологуб.

Він висловив переконання, що підвищення мінімалки не матиме значного впливу на курс, а на інфляцію матиме невеликий, але не такий значний. Нині Нацбанк саме оцінює цей ефект.

"Поки незрозуміло, як буде розвиватися ситуація з коронавірусом, а це фактор, який може вплинути на монетарну політику як в одну, так і в іншу сторону", – зазначив заступник голови НБУ.

Резюмуючи, він зазначив, що поки зарано робити якісь оцінки, але підвищення мінімалки на 30% точно матиме ефект. Хоча й не настільки відчутний, як у 2017 році.

Коротко про підвищення мінімалки:

  • У 2020 рік Україна увійшла з визначеною мінімальною зарплатою на рівні 4 тисяч 723 гривень. З вересня її підвищили до 5 тисяч гривень.
  • Кабінет Міністрів України в проєкті держбюджету планує на 2021 рік ще два підвищення. З січня мінімалка має зрости до 6 тисяч гривень, а з липня – до 6,5 тисячі.
  • Втім профспілки зазначають, що для нормального життя визначені показники дещо заниженні. Мовляв, прожитковий мінімум мав би становити 6,3 тисячі, а мінімальна зарплата – понад 8,2 тисячі гривень.