Палата представників Конгресу США підтримала новий, розширений пакет санкцій проти проєкту газопроводу, нагадав Андрій Коболєв у своєму фейсбуці.

Цікаво Німеччина планує домовитись з адміністрацією Байдена щодо санкцій через "Північний потік-2"

Він підкреслив, що як і минулого року, текст нових санкцій проти "Північного потоку-2" включили в законопроєкт, яким Конгрес буде схвалювати оборонний бюджет.

Коли документ буде повністю затверджено, санкції поширяться на широкий перелік послуг, без яких завершити російський газопровід буде практично неможливо,
– заявив Андрій Коболєв.

Він розповів, що зокрема нові обмеження зачіпатимуть послуги зі страхування й перестрахування, а також сертифікації.

"Ми вдячні авторам цієї ініціативи на боці нижньої палати, конгресменам Кінцингеру та Хеку, за забезпечення сильної двопартійної підтримки розширення санкцій. Ця ініціатива важлива для енергетичної та національної безпеки регіону", – наголосив голова правління "Нафтогазу".

Коротко про газопроводи в обхід України:

  • Росія активно почала їх будувати після початку агресії проти нашої держави. Економічно їй це не вигідно, але на перший план вийшла політична складова.
  • Також втрачає в економічному плані від цього й Україна. Адже за транзит газу вона отримує мільярди доларів від Росії щорічно.
  • Свій інтерес тут мають і США. Вони зацікавлені в Європі, як у великому ринку збуту власного газу. Тож санкції запроваджують, аби переконати європейських партнерів купувати їхній газ.