Буквально за кілька днів на ЧАЕС врешті мають домонтувати новий захисний саркофаг. Будували його буквально цілим світом. Натомість деякі інші "ентузіасти" не вкладали кошти в захисну споруду, а навпаки – викачують фінанси з горезвісної атомної електростанції.

Території Чорнобиля та Прип'яті не дарма називаються "зоною відчуження": покинуті будинки, цілковита тиша, радіація і лише поодинокі місцеві жителі, які або не мали змоги покинути рідні місця, або просто вирішили лишитися на рідній землі.

Читайте також: Чи є життя після служби: як у екс-чиновників СБУ з'являються елітні маєтки

Хоча міста вже перестали бути цілковитими привидами, звичайним громадянам вхід все одно заборонений. Через 14 років після вибуху до будівництва нового саркофагу долучився весь світ – адже його вартість складає понад 1,5 мільярда євро, а збудувати якісне укриття в інтересах багатьох країн. А почали будівництво ще у 2012 році.

Здати арку мали б за 2 роки, проте плани весь час переносили – "остаточно" закінчити проект повинні у листопаді цього року. Проте несподівано виник скандал, пов'язаний зі зникненням радіоактивного металу.

Читайте також: Чому судді охоче звільнялися напередодні судової реформи

За інформацією поліції, з зони відчуження вивозять обладнання та метал, який не придатний до використання. І відбувається це за сприянням керівництва ЧАЕС.

Як саме чиновники наживаються на радіоактивних відходах – дивіться у свіжому випуску програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".