Чому Bank of America погіршили прогноз

Аналітики Bank of America підкреслили, що вони не лише знижують прогноз росту економіки України у поточному році, але й звернули увагу на ризики (виплати за ВВП-варантами).

Читайте Глобальне потепління призведе до різкого скорочення ВВП третини держав, – дослідження

Ми знижуємо наш прогноз зростання реального ВВП до 3% цього року й відзначаємо подальші ризики зниження навіть при такому консервативному прогнозі,
– зауважують аналітики.

Ризики та незначний негативний вплив

Якщо ріст реального ВВП не перевищить 3% у 2021 році, то виплати за ВВП-варрантами не відбудуться другий рік поспіль, що саме по собі може знизити ринковий апетит до інструменту, застерігають у Bank of America.

Вони додають, що перегляд прогнозу росту ВВП надасть лише незначний негативний вплив на оцінку справедливої вартості, яка наразі становить близько 95-100 базисних пунктирів, а очікуване сильніше зростання у 2022 році дозволить це дещо компенсувати.

Однак ми також відзначаємо, що при ринковій вартості інструменту нижче номінальної, ймовірність викупу може почати збільшуватися,
– йдеться у прогнозі Bank of America.

Як зросло ВВП України у III кварталі

За даними Держстату, у III кварталі (липень – вересень) ВВП України зріс до 2,4%. Тож зважаючи на ці показники, аналітики банку вважають, що за підсумками січня – вересня він складе близько 2% у річному вимірі.

Щомісячні дані з липня вказали на широкомасштабне уповільнення всіх основних показників внутрішнього попиту: роздрібних продажів, будівництва, промислового виробництва та інших,
– зазначають у Bank of America.

Що може позитивно вплинути на ріст ВВП

Аналітики вважають, що українська економіка все ще може отримати імпульс від рекордного врожаю в цьому році, що може означати дещо сильніше зростання в четвертому кварталі 2021 року.

Однак висока волатильність базової статистики компонентів ВВП, а також обмеження у зв'язку з пандемією можуть створити додаткові ризики уповільнення зростання в жовтні – грудні,
– застерігають у Bank of America.

Зверніть увагу Рекордний врожай принесе Україні 0,8% ВВП, – Нацбанк

Перешкоди на шляху до відновлення економіки у 2022 році

Основні перешкоди на шляху до відновлення у 2022 році у Bank of America вбачають в уповільненні темпів зростання китайської економіки та ймовірних високих витратах на електроенергію.

Інші прогнозу росту ВВП у 2021 році

Що таке ВВП

ВВП – це внутрішній валовий продукт, котрий позначає загальну грошову вартість товарів, які вироблені на території конкретної країни. Зверніть увагу, що падіння ВВП є показником економічного спаду країни, або рецесії, зростання ж навпаки свідчить про її процвітання.