Компанії Дмитра Фірташа отримують на ринку газу надприбутки за рахунок націнки в 30 − 40% у порівнянні з цінами конкурентів. Таку заяву в інтерв'ю ЗМІ зробив Юрій Вітренко.

До речі Зростання тарифів на комуналку: в РНБО зацікавились власниками обленерго і газзбутами

"Фірташ не може розрахуватися – через суд потрібно забирати"

Вітренко зазначає: влада бачить, що головним бенефіціаром реформи роздрібного ринку газу є фактично Дмитро Фірташ. Втім, невелике і повільне скорочення його частки на ринку з лишком компенсується величезною маржею (різниця між купівельною і продажною ціною товару – 24 канал). Відтак, заявляє Вітренко, держава ,як і "Нафтогаз" повинні щось робити.

Щодо боргів, які облгази, пов'язані з Фірташем, накопичили перед Нафтогазом, Вітренко пропонує комплексне рішення, зокрема і на законодавчому рівні. Він зазначає: іноді борги виникають через якість рішення держави, тоді учасники ринку не можуть нести відповідальність.

За словами очільника "Нафтогазу", потрібно знайти варіант, який з одного боку дозволить списати борги, а з іншого – забезпечити розрахунки по колу.

Однак варто задіювати і жорсткіший інструмент – вилучення компаній-боржників через суд.

Часто насправді це жорстка судова робота проти компаній того ж пана Фірташа, де у нього через суд потрібно ці компанії забирати. Якщо не може розрахуватися, значить, ця компанія повинна фактично перейти у власність держави у правильний законний спосіб,
– заявив Вітренко.

Ймовірні санкції РНБО через борги

  • Тема боргів газових компаній Фірташа минулого тижня спливла у ЗМІ в контексті накладання санкцій.
  • Так, джерела в Офісі Президента і нафтогазовій галузі зазначають, що наступний пакет санкцій може торкнутися Дмитра Фірташа.
  • Усе через майже 8 мільярдів боргів облгазів, що працюють під брендом Регіональної газової компанії.
  • РНБО начебто розглядає кілька варіантів можливого рішення: попередження; заморозку активів; націоналізацію з подальшою реприватизацією.