Гроші виплатили за резервування українських виробничих потужностей, повідомили у фейсбуці "Укртранснафти".

Читайте також: Україні ніхто не довіряє: Гончарук розповів чому економіка зростає повільно

18 січня "Укртранснафта" завершила витіснення російської нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук з української ділянки нафтопроводу "Дружба" до словацько-українського кордону. А з 21 січня – до пункту здачі нафти "Будковце" (Словаччина),
– йдеться в повідомленні.

При витісненні російської нафти "Укртранснафта" щодня разом з міжнародною компанією SGS перевіряла якість нафти, що надходить з Росії. І вже не фіксувала повторних випадків надходження забрудненої сировини.

Водночас з часу потрапляння до нафтопроводу "Дружба" неякісної нафти його оператори вдосконалили системи контролю якості сировини. Зробили це для того, щоб уникнути можливого повторення схожих випадків у майбутньому.

"Впродовж всього періоду витіснення неякісної російської нафти "Транснефть" сплатило товариству за надання цієї послуги з травня 2019 року по січень 2020 року понад 4,3 мільйона євро компенсації", – додали у компанії.

Що відомо про брудну нафту з Росії

  • Через потрапляння хлорорганічних сполук до нафтопроводу "Дружба" російську нафту відмовились приймати у Словаччині та Угорщині. Її туди транспортує Україна.
  • У зв’язку з цим компанія вимушено зупиняла транзит з 25 квітня до 11 травня 2019 року, а також з 17 до 21 травня 2019 року.

Цікаво! 22 січня стало відомо, що Білорусь скасувала призупинення експорту нафтопродуктів. Втім поки що держава не вийшла на ті обсяги експорту, які були до нафтових суперечок з Росією.