Про це розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, пише РБК. Він заявив, що інфляція йде вище прогнозної траєкторії в цьому році попри озвучений раніше прогноз – 9,1% на кінець року.

Близько 40% всього зростання індексу споживчих цін припадає на 4 товарні групи. Якщо ж дивитися на структуру кошика, то частка цих чотирьох груп в ній становить менш як 20%. Він також повідомив, що у липні ціни на овочі зросли більш ніж на 40% у зв'язку з несприятливими погодними умовами.

Читайте також: "Укрпошта" хоче зайнятися поставками газу

Друга група – це підакцизні товари, зокрема – тютюнові вироби. Ціни на них зросли на 43% в липні в річному вираженні. Причини дві – зміна системи дистрибуції на ринку і збільшення ставок акцизів. Зростання 43% приблизно поділилось на дві половини: одна припала на підвищення акцизу, а друга – на зміну структури ринку.

Ще дві групи товарів, подорожчання яких призвело до прискорення інфляції – це м'ясомолочні продукти. Зростання цін на них, у першу чергу, пояснюється тим, що Україна почала активніше завойовувати світові ринки, і в той самий час, в короткостроковому періоді, зріс внутрішній попит. Це також вплинуло на внутрішню пропозицію.

Читайте також: Популізм або прагматизм. Чи виправданим було підвищення мінімальної зарплати до 3200