Про проєкт, згідного якого право на допомогу отримають працівники, яким скорочено 50% робочого часу, повідомляється на сайті Федерації профспілок України.

Важливо Не вистачає стажу: на яку пенсію можна очікувати та коли

Що передбачає проєкт постанови Кабміну

Згідно з проєктом, допомога по частковому безробіттю надається центром зайнятості працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.

Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюється роботодавцем, з яким оформлено трудові відносини.

Кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для виплати працівникам надаються роботодавцям, діяльність яких пов’язана з виробництвом продукції, незалежно від їх форми власності, організаційно-правової форми та підпорядкування.

Проєкт документу розроблений у зв'язку з тим, що новим законом щодо соціального захисту населення на період дії карантину встановлено, що порядок надання допомоги по частковому безробіттю визначається Кабінетом міністрів України.

Як держава піклується про громадян на час карантину

  • Президент Зеленський підписав закон щодо соціального захисту населення на період дії карантину.
  • Право на отримання допомоги з часткового безробіття застрахованим особам у разі втрати ними частини доходу через карантинні обмеження поширюється на громадян, які отримують пенсії.
  • У 2020 році з держбюджету на допомогу по частковому безробіттю було виділено 2,8 мільярда гривень.