У компанії вважають відставку Смолія – "останньою краплею". Генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала прокоментував ситуацію "Новому времени".

Зверніть увагу Відставка Смолія: глава НБУ написав заяву на звільнення після конфлікту з Зеленським – ЗМІ

Ми відкладемо нові інвестиції, оскільки влада діє останні п'ять місяців абсолютно протилежно тому, як інвестори, як внутрішні, так і міжнародні, очікують і радять. Це остання крапля. Можна тільки здогадуватися, якими мотивами вони керуються. Це або повна некомпетентність, або мотивований Росією саботаж,
– наголосив він.

Фіала вважає, що відставка Смолія справді була зумовлена політичним тиском, при чому – "з самого верху".

"Це червона лінія для всіх інвесторів: G7, МВФ, Світовий Банк. Повна некомпетентність і обман тих, хто виділив нам 5 мільярдів доларів за останній місяць, включаючи сьогоднішні єврооблігації", – додав він.

Водночас, головна економістка компанії Олена Білан вважає відставку Смолія "найгіршою новиною" для української економіки у розпал кризи.

"Якщо відставка буде прийнята, а в НБУ призначать лояльне керівництво, то ми скоро опинимося на порозі ще й кризи фінансової", – пояснила вона.

Що відомо про Dragon Capital?

Це найбільша інвестиційна компанія України, яка працює в сфері інвестицій та фінансових послуг; надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг, приватних інвестицій, управління активами інституційних, корпоративних і приватних клієнтів.

У 2016 – 2018 роках компанія з європейськими та американськими партнерами інвестувала в нерухомість України близько 400 мільйонів доларів.

Відставка Смолія: коротко про головне

  • Яків Смолій ввечері 1 липня подав у відставку з посади голови Національного банку України. Хоча раніше заявляв, що має намір залишатися на посаді голови до кінця своєї каденції – 2025 року. Нацбанк він очолив в березні 2018 року.
  • Причиною відставки Смолій назвав систематичний політичний тиск на керівництво НБУ.
  • В Офісі Президента заявили, що правління НБУ продовжуватиме свою діяльність на засадах незалежності та професійності.
  • Голова комітету з питань податкової та фінансової політики Данило Гетманцев вважає, що відставка Смолія може вплинути на відносини України з МВФ. Нардеп висловив думку, що існує прямий взаємозв'язок між звільненням Смолія та траншами від МВФ, однак це не покращить наші відносини з фондом.
  • Якщо відставку затвердять, то обов'язки глави Нацбанку виконуватиме його перша заступниця – Катерина Рожкова.