Відновлення світової економіки

Відповідно до заяви ОЕСР, відновлення економіки після пандемії COVID-19 починає набирати обертів. Проте воно приносить більше користі багатшим країнам, ніж тим, де економіка лише розвивається.

Цікаво Як зростатиме економіка різних країн у 2021 році: оновлений прогноз МВФ

Зазначається, що країни, які досягли більших успіхів у вакцинуванні свого населення – відновлюють власну економіку набагато швидше, ніж ті, хто все ще мають низькі показники щеплення.

Глобальний шок, який підштовхнув світ до найгіршої рецесії за сторіччя – проходить, і тепер ми прогнозуємо, що відновлення поверне зростання (економіки – 24 канал) до його докризової тенденції,
– розповів головний економіст ОЕСР Лоуренс Бун.

Втрати світової економіки: показові суми

З 2022 року по 2025 рік у країнах, де до середини 2022 року буде вакциновано менш як 60% населення – сукупне зниження ВВП може скласти 2,3 трильйона доларів, згідно з розрахунками аналітичного підрозділу Economist Intelligence Unit (EIU).

Також аналітики EIU вважають, що якщо через новий штамп дельта вакцинація не виявиться тим чудодійним засобом, на який сподівалися уряди багатьох країн, то політичним лідерам необхідно буде переосмислити свою стратегію щодо COVID-19, аби адаптувати її на довгострокову перспективу.

Детальніше Шалені втрати світової економіки через повільну вакцинацію: про які суми йдеться