"Звертаюсь до уряду та президента – час переглянути вимоги й дозволити низці бізнесу працювати і в місті Франківську, і в Україні, бо від цього залежить життєдіяльність країни і міста", – закликав Марцінків у зверненні на своїй фейсбук-сторінці.

До теми Спершу продуктові ринки: Україна цього тижня може почати послаблювати обмеження

Малий бізнес треба відкривати якомога швидше. Через карантин у людей закінчилися гроші,
– заявив голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник, свідчить повідомлення на телеграм-каналі облради.

За його словами, формат роботи буде визначено з урахуванням дотримання санітарних обмежень.

"Ми визначимо режим роботи, який міг би бути сумісним з режимом карантину – дотримання дистанції в торгових приміщеннях, захисні засоби і інше", – пояснив голова Дніпропетровської облради.

До теми Садовий закликав владу дозволити роботу продуктових ринків

Протести з вимогою відкрити ринки

Тим часом 27 квітня у Чернівцях понад 50 підприємців Калинівського та "Верхнього" ринків пікетували ОДА з вимогою дозволити гуртову торгівлю у продовольчих секторах.

Через кілька годин після цього Чернівецький міський виконавчий комітет схвалив рішення, яке дозволяє роботу продуктових ринків. При цьому робота ринків буде обмежена з 20:00 до 06:00.

Продавці зобов'язані дотримуватися всіх санітарно-епідеміологічних норм. Зокрема, підприємці мають носити маски, окуляри та рукавиці. Відвідувачі, своєю чергою, обов'язково повинні бути на ринках у масках.

Водночас представники малого бізнесу протестували і в Хусті на Закарпатті. Учасники протесту теж вимагали відновити роботу закритих продуктових ринків. Свою акцію при цьому провели на трасі Мукачево – Рогатин, перекривши рух. Жодних інцидентів не сталося.

Окрім скасування рішення про закриття закладів торгівлі, підприємці вимагали скасування ставки єдиного податку на період карантину.

Зауважимо, що у Мукачеві продуктові ринки відновили роботу 27 квітня з дотриманням заходів протиепідемічної безпеки.

Напередодні, 26 квітня, на акцію протесту вийшли понад 300 фермерів Херсонщини. Вони теж виступали проти закриття ринків, адже від цього втрачають свій заробіток.

Дивіться відео 24 каналу: підприємці вимагають відновити роботу ринків

коронавірус як поводитися в магазині на ринку в черзі правила
Як під час карантину треба поводитися в черзі / Інфографіка 24 каналу