Також це спричинить тиск на валютні резерви Національного банку. Таку думку висловив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб.

Читайте також Не просто кредитор, – Шмигаль про співпрацю з МВФ

За його словами, у випадку відмови співпраці з МВФ, Україні доведеться платити:

  • зменшенням витрат на важливі бюджетні проєкти – інвестиції в дорожню інфраструктуру, підвищення соціальних стандартів, підтримку малого та середнього бізнесу;
  • зростанням відсоткових ставок, адже НБУ буде змушений проводити жорсткішу монетарну політику для стримування інфляції.

Уряду доведеться скорочувати дефіцит держбюджету, курс гривні буде слабшати, щоб нівелювати негативний вплив на платіжний баланс, відповідно, інфляція прискориться,
– пояснив заступник глави НБУ.

Дмитро Сологуб підкреслив, зовнішнє середовище також не є сприятливим для розірвання відносин з Міжнародним валютним фондом.

"Нафта і газ поступово дорожчають, що погіршує умови торгівлі для України. За оцінками Національного банку, така тенденція триватиме", – відзначив він.

Що відомо про співпрацю України з МВФ

  • Міжнародний валютний банк у червні 2020 року затвердив 18-місячну програму stand-by для України. Згідно з якою, наша держава повинна отримати близько 5 мільярдів доларів.
  • Понад 2 мільярди кредиту Україна отримала одразу.
  • Ще у 2020 році мали відбутися 3 перегляди програми та 2 транші – в сумі 700 мільйонів доларів. Однак цього не сталося.
  • Наприкінці 2020 року місія МВФ відновила свою роботу в Україні. Але вже в лютому 2021 року стало відомо, що прогресу не досягли і програма на паузі, допоки Україна не виконає умови.