Про це мовиться у відповіді відомства на запит журналістів 24 каналу.

Читайте також: Яке прізвище у держави? – Аласанія пояснив, чому вимкнули мовлення каналу UA1

У Державному бюджеті України на 2018 рік на фінансову підтримку НСТУ передбачено видатки у сумі 776,6 мільйона гривень. Станом на 25 вересня 2018 року на фінансову підтримку НСТУ спрямовано 582,4 мільйона гривень, що відповідає плановим призначенням січня-вересня поточного року. Залишок коштів буде перераховано НСТУ відповідно до помісячного розпису державного бюджету на 2018 рік,
– підкреслили у міністерстві.

Водночас у Мінфіні зауважили, що питання розподілу бюджетних коштів за напрямами використання та визначення пріоритетності їхнього спрямування, зокрема на виплату заробітної плати, оплату послуг з трансляції телерадіопрограм, іншу діяльність телерадіокомпанії тощо належить виключно до компетенції НСТУ.

"Окрім коштів державного бюджету додатковими джерелами фінансування НСТУ є кошти, отримані НСТУ від власної фінансово-господарської діяльності, які можуть бути спрямованими на вирішення пріоритетних для НСТУ завдань", – додали у відомстві.

Нагадаємо, уранці 25 вересня Державний Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення відімкнув мовлення телеканалу "UA:Перший" через борги перед державою. Мовник ще досі працював у аналоговому мовленні.

Зауважимо, що сума заборгованості НСТУ за отримані послуги з трансляції телепрограм складає майже 69,4 мільйона гривень. У офіційній заяві телеканалу прес-служба пояснює, що з квітня 2018 року грошей на оплату аналогової трансляції в бюджеті, виділеному Верховною Радою для НСТУ, не передбачено зовсім. Це і призвело до появи заборгованості перед державним Концерном РРТ.

Що таке НСТУ? Це "Національна суспільна телерадіокомпанія України" або "Суспільне мовлення". НСТУ є акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Фінансування НСТУ здійснюється із державного бюджету України, а також від комерційних надходжень.