Про це у програмі "Актуальне інтерв'ю" на 24 каналі розповів радник міністра фінансів України Віталій Ломакович. За його словами, усім відомо, що наразі значно дешевше полетіти, наприклад, зі Львова на Кіпр, аніж зі Львова до Києва.

До теми Україна та ЄС підписали угоди про спільний авіапростір: що це означає для українців

Чому угода є важливою

Ломакович зауважив, що в Україні працюють кілька внутрішніх національних авіаоператорів. Вони встановлюють доволі високі ціни, у порівнянні зі схожими перевезеннями в країнах Центральної чи Східної Європи.

Він припустив, що тепер вартість авіаперевезень в Україні перебуватиме на рівні європейських лоукостів.

Як мінімум, від цього виграє пересічний споживач, пересічний українець, який користується послугами авіасполучення з різними містами України,
– заявив радник міністра.

Ломакович також додав, що "неадекватні" ціни на внутрішні авіаперевезення пригальмовують економічну активність всередині країни.

Дізнайтеся більше Авіаційний безвіз – перемога для України: чому вигоду зможуть отримати всі

Авіаційний безвіз: що відомо

  • Україна та Євросоюз 12 жовтня під час саміту в Києві підписали угоду про єдиний авіаційний простір.
  • Документ підписали прем'єр-міністр Денис Шмигаль та верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
  • Згідно з договором, країни ЄС зможуть призначати будь-якого європейського перевізника для рейсів в Україну. Крім того, європейські перевізники отримують право літати на внутрішніх українських рейсах.
  • Варто зауважити, що зараз внутрішні рейси здійснюють лише українські компанії. Вони встановлюють ціну на квитки та конкурують між собою.