Про це заявив голова Державної податкової служби Сергій Верланов у програмі "Свобода слова Савіка Шустера".

Дивіться відео прямої мови Верланова:

Відповідно до закону електронні РРО, які будуть у смартфоні або планшеті, будуть безкоштовними. Держава в особі контролюючого органу Державної податкової служби вже розробила безкоштовну програму, якою зможуть безкоштовно користуватися всі,
– заявив Верланов.

Він наголосив, що з 1 січня 2020 року ДПС готова надати це рішення у тестовому режимі для всіх підприємців.

"Програма у нас вже є, ми її доробимо, приведемо у відповідність до нового закону, і всі зможуть цим користуватися, і це буде безкоштовно", – зазначив керівник ДПС.

На відео – пряма мова голови ДПСУ Сергія Верланова:

Також у своєму виступі Сергій Верланов зазначив, що 35% української економіки не сплачує податків до державного бюджету, оскільки перебуває в "тіні".

Щоб "тіньова" економіка перестала бути "тіньовою", її потрібно порахувати. І саме ці закони про РРО і кешбек дозволять підрахувати цю тіньову економіку. Ці закони спрямовані на те, щоб зрівняти правила гри, щоб всі люди стали багатшими,
– заявив він.

Крім того, очільник податкової підтримав ініціативу президента щодо запровадження дворічного мораторію на перевірки для ФОПів.

"Маленьких підприємців перевіряти не потрібно, маленьких підприємців потрібно оберігати та захищати", – підкреслив Верланов.

Зауважимо, що 18 жовтня Президент України Володимир Зеленський підписав закони щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, спрямовані на запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій та механізму кешбеку.