Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на матеріал польського видання Dziennik Gazeta Prawna.

Зазначається, що вугілля з ОРДЛО потрапляє до Польщі через Росію, де воно отримує сфабрикований сертифікат про походження.

Читайте також: Росія продає закордон вугілля з окупованих регіонів Донбасу

Антрацит з ОРДЛО до Польщі експортує фірма Doncoaltrade, зареєстрована в 2012 році у польському місті Катовіце. У держреєстрі Польщі головою та основним акціонером фірми є Олександр Мельничук, який протягом певного часу був "заступником міністра енергетики і вугільної промисловості ЛНР".

Також повідомляється, що акціонером Doncoaltrade був син екс-першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Зюкова – Роман Зюков. Проте один з його асистентів повідомив, що Зюков продав Мельничуку свою частку в компанії ще в 2014 році.

Мельничук висилає до Росії вугілля з шахт, які він контролює, і від осіб, які займаються копанками. Бандити-власники копанок продають антрацит по 22 долари за тонну, тоді як його офіційна ціна на кордоні з Польщею становить 140 доларів,
– зазначає видання.

За інформацією видання, офіційно Росія сприймає це вугілля як імпорт з України. Натомість Україна вважає це контрабандою, оскільки не контролює кордону з Росією, і, відповідно, експорту з ОРДЛО.

Читайте також: Тука розповів, як Україна може довести, що Росія продає в Європу вугілля з ОРДЛО

Схему потрапляння вугілля з окупованих територій Донбасу до Євросоюзу підтвердив голова Східної правозахисної групи Павло Лисянський, який колись був заступником директора двох шахт на Луганщині. За його словами, з кожної тонни вугілля, яке "ЛНР" продавала на територію, контрольовану українською владою, до кишені Плотницького потрапляло 500 гривень. На думку Лисянського, свою частку Плотницький має і з антрациту, який експортується до Польщі.