Про обвал цін на електроенергію свідчать дані європейської енергетичної біржі Nord Pool та угорської енергетичної біржі HUPH щодо цін на добу наперед.

Читайте також Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі заборонений

За інформацією Nord Pool, середньодобова ціна на електроенергію у Франції, Німеччині, Нідерландах та Бельгії 13 квітня буде від'ємною.

Що відомо про Nord Pool? Європейська енергетична біржа, яка об'єднує 13 ринків в Європі, здебільшого в північній її частині.

обвал цін на електрику
Ціни на електроенергію у деяких країнах від'ємні / Скриншот зі сайту Nord Pool

Така ж ситуація і в східноєвропейських країнах. Зокрема, від'ємні ціни на 13 квітня встановили в Чехії та Словаччині. Це нетипово для робочих днів.

обвал цін на електрику
У Східній Європі ситуація аналогічна / Скриншот зі сайту HUPH

Загалом це не перший випадок, коли ціни на електроенергію в окремих країнах стають від'ємними. Однак таке здебільшого буває у вихідні та святкові дні, наприклад, під час різдвяних свят.

За інформацією ДП "Оператор ринку", середньозважені ціни "ринку на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку України становили 1 тисячу 218 та 776 гривень за мегават на годину.

ціна електроенергію в україні
Ціни на електроенергію в Україні / Скриншот зі сайту ДП "Оператор ринку"

Чому в Україні ціни на електроенергію зросли? В Україні ж ціни на електроенергію у березні зросли. Агресивний політичний лоббізм ДТЕКу Ахметова приніс очікувані та логічні результати. Біржова ціна електроенергії в Україні стала найвищою у Європі. Рінат Ахметов тільки завдяки березневому зростанню ціни електроенергії повністю лише за один місяць "відбив" всю суму, яку виділяв на боротьбу із коронавірусом.