Таку думку висловив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, коментуючи затримання чиновника УЗ на отриманні першої частини хабара, загальний розмір якої повинен був скласти $300 тисяч.

"УЗ – це бездонна бочка, коли будь-яке підвищення тарифів проходить без результату. І зараз, приймаючи рішення про підвищення тарифів, знаючи, що більша частина виручених коштів буде вкрадена, це означає викачувати гроші з економіки і перекладати їх на неефективну державну монополію і в кишені корупціонерів", – сказав він в ексклюзивному коментарі Бізнес-порталу UAprom.

За його словами, ще на початку року передбачалося, що гроші від попереднього підвищення тарифів будуть спрямовані на інвестиції.

"Зараз на рахунках УЗ знаходиться понад 7 млрд грн, але вони не використовуються в повній мірі. І якщо відбудеться підвищення з 1 жовтня, то виручені 1-2 млрд грн буде розкрадено, оскільки вони не можуть бути ефективно витрачені в цьому році", – сказав він, додавши, що в наступному році підвищення можливо і промисловці готові його обговорювати.

При цьому глава "Укрметаллургпрому" назвав затримання СБУ першого заступника начальника департаменту аудиту і контролю УЗ Вахтанга Джакелі при отриманні хабара в $300 тисяч (Чиновник був затриманий при отриманні частини хабара в $70 тис. – ред.) "Типовим випадком".