Підвищення вантажних тарифів не є єдиним і найкращим способом для "Укрзалізниці" (УЗ) знайти гроші.

Про це заявив народний депутат України, голова комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

"Наша команда Радикальної партії пропонує альтернативу – як не підвищувати тарифи три роки і значно розвинути інфраструктуру "Укрзалізниці", закупити нові вагони. Треба продати 10% акцій" Укрзалізниці "стратегічному інвесторові. Це дасть кілька десятків мільярдів гривень надходжень. На ці гроші потрібно купувати нові вагони, модернізувати залізницю, розвивати виробництво. І не треба підвищувати тарифи", – розповів Галасюк.

На думку нардепа, такі заходи дозволять одночасно перемогти корупцію, розвинути "Укрзалізницю" і не піднімати тарифи.

Для реалізації плану потрібно прийняти необхідні нормативні акти, зазначив Галасюк. "Ми звертаємося до прем'єр-міністра, до міністра інфраструктури. І ми в парламенті готові забезпечити прийняття такого законодавства", – сказав депутат.

"Потрібна не огульна приватизація, не розбазарювання державного майна і не консервація корупції і неефективності, які існують сьогодні. Потрібен інший, альтернативний шлях, який ми пропонуємо – корпоратизація, залучення інвестицій. Не треба підвищувати тарифи так, як це сьогодні хоче зробити Мінінфраструктури. Тоді працюватимуть українські металурги, шахтарі, аграрії, будуть перевозити продукцію. Україна буде з експортом, гривня буде сильна", – резюмував Галасюк.

Нагадаємо, тарифи на залізничні вантажоперевезення планується підвищити на 22,5% з 1 жовтня 2017 року.