Саме швидкість реєстрації та найнижчі місцеві податки вивели Суми у лідери рейтингу – найкомфортнішого регіону для ведення бізнесу в Україні. Щоб зареєструвати підприємство на Сумщині доведеться почекати, в середньому, 6 днів.

Відповідний рейтинг склав Офіс ефективного регулювання. Щоб оцінити, наскільки легко та зручно вести справу, експерти взяли за основу методологію Світового банку та опитали сотні вітчизняних підприємців. Однак, жодний регіон не зміг набрати максимального балу – 171.

Читайте також: Міністр фінансів розповів про пріоритети держбюджету-2018

У п’ятірку лідерів увійшли Сумська область, яка отримала найвищий бал за найкращий діловий клімат – 107; за нею йде Львівська – 103 бала. По 101 балу набрали Івано-Франківська та Кіровоградська. Тернопільська область завершує п’ятірку лідерів – 100 балів. Аутсайдерами рейтингу стали Чернігівська область (81 бал), Херсонська (79 балів), Луганська (75 балів).

Легкість ведення бізнесу визначали за кількома параметрами – розмір місцевих податків, термін реєстрації підпрємства, дозволу на будівництво, приєднання до електромережі і формлення земельної ділянки. Наприклад, у Вінниці оформити землю під підприємство можна за 93 дні, а в Івано-Франківську – за 225.

Більше – дивіться у сюжеті.