Про це повідомила прес-служба Антимонопольного комітету.

АМКУ почало розглядати справу про придбання компанією Bronberry Development Inc. і Cremnos Investments Corp. контролю над компанією "Холдинг Рітейл Лтд." (усі – Род-Таун, Британські Віргінські острови).

Читайте також: В Україні можуть об’єднатися два банки

Концентрація здійснюється на ринках роздрібної торгівлі здебільшого продовольчими товарами в Івано-Франківській та Рівненській областях.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на дані Єдиного держреєстру, кінцевим бенефіціаром компаній-покупців – Bronberry Development Inc. і Cremnos Investments Corp. – є Джеймс Джиліан Терезія. Він також є бенефіціаром компанії "Арго-Р", яка розвиває мережу супермаркетів "Наш край" і "Спар Україна Корп. ", що оперує мережею супермаркетів Spar.

Зазначимо, що згідно з даними луцької інвестиційної компанії VolWest Group, вона здійснює стратегічне управління обома продовольчими мережами.

За інформацією Єдиного держреєстру, "Холдинг Рітейл Лтд." спільно з львівською компанією з управління активами "Карпати-Інвест" володіє торговим домом "Аванта". Саме цей торговий дім виступає оператором торгових мереж під брендами "Колібріс", "555" та "АВС Маркет". Група компаній "Аванта" також розвиває напрямок управління нерухомістю.

Інформацію про злиття бізнесів двох операторів підтвердили два джерела, знайомі з ситуацією в компаніях. За їхніми даними, на сьогодні угода "очікує остаточного рішення АМКУ".

Читайте також: 5 причин не ходити у великі супермаркети

При цьому у прес-службі VolWest Group не підтвердили і не спростували інформацію про плани об'єднати роздрібні бізнеси торгових мереж "Колібріс", "555", "Наш Край" і Spar.

До слова, торговий дім "Аванта" станом на вересень 2017 року мав 43 супермаркети "Колібріс" у Волинській, Львівській, Рівненській, Житомирській, Тернопільській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Вінницькій областях, а також три магазини "555" і 18 – "АВС Маркет".

Крім цього, торговий дім розвиває два проекти будівництва торгової нерухомості у Західній Україні – ТРЦ "Оранж Плаза" у Вараші Рівненської області площею 24 тисячі квадратних метри і житомирський ТЦ "Глобус" площею 2,2 тисячі квадратних метрів.