Про це йдеться в аналітичній доповіді до щорічного послання президента України до Верховної Ради. Документ, підготовлений Національним інститутом стратегічних досліджень, передає finance.ua.

Найбільше впали обсяги поставок з країн СНД (на 43,7%, у тому числі з РФ – більш ніж удвічі), майже на третину скоротилися поставки з країн Азії та на 22,5% – з країн ЄС.

Читайте також: Торгівля між Україною та РФ скоротилась у три рази (Інфографіка)

У підсумку в 2014 частка країн ЄС у вітчизняному товарному імпорті досягла рекордних 40%.

За окремими позиціями падіння імпортних поставок у 2014 році перевищило показники кризового 2009 року.

У товарному розрізі найбільше скоротилися поставки мінеральних продуктів (на 36% щодо рівня 2013 і два рази в порівнянні з 2011 р), а їхня частка в імпорті знизилася до 27,3%.

Імпорт товарів машинобудування зменшився в 2014 на 38,0%, як наслідок, їх частка в загальній структурі знизилася до 23,0%.

У 2014 р Україна істотно скоротила споживання імпортних товарів з високим ступенем промислової переробки. Зокрема, на 32% знизився імпорт продукції кінцевого споживання і на 25% – напівфабрикатів і конструкційних матеріалів.

Читайте також: В Україні експорт перевищив імпорт

У доповіді також наголошується, що в цілому ситуація з українським експортом — у важкому стані, країна в найближчому майбутньому не зможе повернутися до “довоєнних” обсягів експорту.