Такі дані представлені в аналітичному звіті, підготовленому експертною радою 8-го Міжнародного форуму сталої енергетики в Україні SEF 2016 KYIV, який відбудеться в Києві 11-12 жовтня.

Таким чином станом на 1 липня 2016 року загальні потужності відновлюваних джерел енергії в Україні, включаючи об'єкти сонячної і вітрової енергетики, малої гідроенергетики та електростанцій на біомасі (біогазі) склали 1 028 МВт.

Зокрема, загальна потужність українських сонячних електростанцій склала 453 МВт, вітропарків – 426 МВт, електростанцій на біомасі – 31 МВт, малих ГЕС – 118 МВт.

Головний внесок у розвиток галузі в 2016 році зробили компанії сонячної енергетики, які побудували за зазначений період 12 нових електростанцій загальною потужністю 37 МВт.

Найбільші в цьому році потужності сонячних електростанцій – 22,2 МВт – побудувала в Херсонській, Хмельницькій і Вінницькій областях компанія "Подільський Енергоконсалтинг".

В сегментах вітрової енергетики та малої гідроенергетики нові об'єкти у I півріччі 2016 року не будувались.

За даними звіту SEF 2016 KYIV, в цілому до кінця 2016 року українські та зарубіжні девелопери планують побудувати в Україні 34 нові сонячні електростанцій загальною потужністю понад 120 МВт.

Зокрема, у 2-й половині 2016 року компанія "Подільський Енергоконсалтинг" планує побудувати у Вінницькій області кілька нових об'єктів загальною потужністю 34 МВт. Компанія "Парадигма Інвест Групп" планує завершити в нинішньому році будівництво станції потужністю18,3 МВт у Івано-Франківській області. В цій же області компанія "Солар-Стальконструкція" закінчує будівництво нового об'єкту потужністю 4,1 МВт. У Дніпропетровській області компанія "Українські Системи Солар" планує ввести в експлуатацію унікальний об'єкті – першу українську станцію на трекерах (система слідкування за Сонцем) мегаватного класу (потужність – 1,7 МВт).

Також 11 інвестиційних проектів в сегментах біомаси та вітроенергетики знаходиться на етапі розгляду зарубіжними інвесторами.

Зокрема, про свій інтерес до ринку біомаси заявили девелопери з Китаю та Південної Кореї.

У сегменті теплогенерації на основі біомаси загальні потужності котельних складають в Україні понад 240 МВт (без врахування побутових котлів).

SEF 2016 KYIV є ключовою галузевою подією цього року в Україні, яка традиційно збере кращих міжнародних експертів, керівників профільних державних відомств, власників і топ-менеджерів найбільших українських і зарубіжних компаній, що розвиваються, а також планують розвивати в Україні проекти в сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності.