Про це у Facebook повідомила голова НАЗК Наталія Корчак.

"Ну що ж дорогі друзі, як бачите, без політики і без істерики, рівно о 00:00 ми вчасно запустили електронне декларування, система працює, тепер розробникам потрібно сконцентруватися на усуненні недоліків і отримати сертифікацію", – зазначила вона.

Проте запустили несертифіковану версію. Це означає, що посадовці можуть вказувати у своїх деклараціях фіктивні дані та не притягуватись до відповідальності.

Національне агентство із запобігання корупції в невдалому запуску електронного декларування звинувачує розробника програмного забезпечення. Але розробник це заперечує.

А громадська організація Transparency International у зриві електронного декларування звинуватила очільників Держспецзв'язку й Антикорупційного агентства. Водночас депутати з президентської фракції прямо звинувачують Петра Порошенка.

У четвер вплинути на ситуацію спробують народні депутати.

Нагадаємо, на вихідних розгорівся скандал із системою. Держспецзв'язок відмовив в атестаті системі подання електронних декларацій. Це не на жарт схвилювало українських чиновників та міжнародних партнерів. Введення е-декларування було однією з головних умов надання Україні чергового траншу МВФ та безвізового режиму.