Крім того, обсяги врожаю картоплі могли би бути значно вищими. Врожайність на площі близько 1,4-1,5 млн. гектарів в українських аграріїв становить 14 тонн з гектра. Тоді як у Європі 20 тонн, а у Німеччині - всі 40. І це абсолютно реальні показники, якщо ставити собі за мету щоразу покращувати результат, відзначають фермери.

“Якість насіння забезпечує на мою думку від 40-50% успіху. Тому якраз саме у плані підвищення є. Перше, насіння і друге, підходи у догляді за рослиною. Рослина віддасть урожай тільки тоді, коли ми її доглянемо, накормимо. Так як і людина”, - каже гендиректор ТОВ "Біотех ЛТД" Анатолій Бикін.

Незважаючи на те, що Україна у поточному маркетинговому році зібрала рекордний врожай картоплі - понад 20 млн. тонн, уже в травні-червні головний овоч борщового набору на споживчому ринку подорожчає на 10-15%.

“У першу чергу - це пов’язано буде з логістикою і зберіганням картоплі. Тому що ви бачите, погода надворі досить таки холодна. А це означає, що дуже важко буде доставляти із погребів селян картоплю на базари або в торгові мережі”, - каже президент УКАБ Алекс Ліссітса.

Зауважимо, за пронозами Українського клубу аграрного бізнесу, майбутній врожай картоплі очікується на рівні 23-25 млн тонн. Проте це лише приблизні дані. Відстежити, скільки насправді картоплі збирається в Україні, ніхто не зможе. Адже 98% вирощується в господарствах населення.