365,324 мільйона гривень було виділено з державного бюджету, і ще 690,374 мільйона гривень витратили місцеві бюджети на боротьбу з коронавірусом. Такі дані наводить Рахункова палата.

До слова До 10 000 гривень на день: у МОЗ розповіли, скільки коштує лікування від коронавірусу

Важливо! Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наводило інші дані щодо витрат, пов'язаних з коронавірусом. У їхньому звіті державні структури закупили товари та послуги для протидії коронавірусу на суму 1,47 мільярда гривень.

Тепер же ці витрати "будуть предметом ретельного вивчення з боку Рахункової палати", пообіцяв керівник відомства Валерій Пацкан.

"Щоб не втрачати час, наші фахівці вже роблять все, щоб ідентифікувати можливі ризики, зокрема й неефективного використання коштів. Вони візуалізують і систематизують інформацію, щоб кожен міг подивитися, як витрачаються кошти на боротьбу з пандемією і з державного, і з місцевих бюджетів. Відтепер щодня у вільному доступі можна побачити загальну суму видатків на подолання пандемії, загальну кількість операцій, а також які області найбільше закуповують необхідні засоби, які – відстають, та багато іншого", – відзначив Валерій Пацкан.

Відстежувати всі витрати коштів з державного та міського бюджету можна онлайн за посиланням.

Додамо, що лідерами з витрат стали структури МВС України. Державна установа "Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України" витратив понад 134 мільйони бюджетних коштів, а Центральний госпіталь МВС України – майже 114 мільйонів гривень.


Витрати на боротьбу з коронавірусом в Україні / Інфографіка Рахункової палати