В ході торгів її вартість піднімалася до 121,1 долара за барель. Багатомісячного максимуму досягли котирування іншого сорту російської нафти: ціни на Siberian Light досягали вчора позначки 122,34 долара за барель.

Котирування північноморської нафти Brent вчора перевищували 122,5 долара за барель — максимальне значення з 4 травня 2011 року.

З початку року нафта подорожчала на 12-13%, а за сім днів майже безперервного зростання її вартість зросла на 6-6,7%, пише "Комерсант-Україна".

Директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн упевнений, що зростання цін на Urals призведе до подорожчання нафтопродуктів в Україні.

"Поки трейдери розпродують старі запаси. Але вже через кілька тижнів в країну почнуть надходити нафтопродукти за новою, вищою ціною, що може підвищити ціни на них вже до березня на 18-20%", — відзначає директор консалтингової компанії.

Нагадаємо, наприкінці минулого року припустили, що бензин і солярка подорожчають на 1,3 гривню та 80 копійок за літр відповідно. Якщо Кабмін підтримає ініціативу Міненерго про підвищення мит на імпортні нафтопродукти.