Про це заявила глава Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна на розширеному засіданні присвяченому з'ясуванню реальної ситуації на ринку вантажних залізничних перевезень, повідомляє "Мінпром"

За її даними прибуток залізничного монополіста від вантажних перевезень за підсумками січня-серпня становила 9 млрд грн, а збитки від пасажирських перевезень 4 млрд грн. "Тобто ще залишилося 5 млрд грн на розвиток навіть при нинішньому рівні тарифів. Це треба обов'язково враховувати, коли ми зараз обговорюємо пропозиції про підвищення тарифів УЗ на вантажоперевезення на 22.5%", сказала вона.

За словами К. Ляпіної, в даний час є дві протилежні позиції: залізничники наполягають на підвищенні тарифів з 1 жовтня, представники бізнесу пропонують перенести підвищення на наступний рік. "Очевидно, що у вас тут повинен бути переговорний процес з бізнесом про те, наскільки вони готові, наскільки вони зможуть потягнути. Ми вам не будемо вказувати, ви самі можете і повинні про це домовитися", сказала вона.

Нагадаємо, тарифний комітет Мінінфраструктури на засіданні 31 серпня 2017 року погодив підвищення тарифів на з/д вантажоперевезення усередині країни на 22,5%, з 1 жовтня 2017 року. 13 вересня на своєму засіданні Кабінет міністрів схвалив фінансовий "Укрзалізниці" з індексацією тарифів на вантажоперевезення у внутрішньому сполученні.