Відповідна мета міститься в плані, підготовленому відомством, яке займається питанням кризової АЕС, передає Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ.

Раніше з пропозицією націоналізації виступило Міністерство торгівлі, економіки і промисловості Японії. При цьому уряд країни через спеціальний фонд готується направити на відновлення підприємства 12,97 мільярда доларів.

Представники фонду і ТЕРСО, у свою чергу, мають намір завершити до березня 2012 року розробку бізнес-стратегії компанії, яка, як очікується, дозволить їй уникнути банкрутства і одночасно виконати всі фінансові зобов'язання щодо аварії. Згідно з проектом плану, ТЕРСО повернеться до прибутковості вже в 2013 фінансовому році.

В уряді країни розраховують, що до 2022 року компанія поверне весь обсяг наданої їй фінансової допомоги, після чого процес денаціоналізації буде завершено. На це ТЕРСО зобов'яжуть щорічно направляти половину свого доподаткового прибутку.

Нагадаємо, в березні минулого року в Японії стався потужний землетрус магнітудою 9 балів, після чого на узбережжя країни обрушилося цунамі. Жертвами стихії стали близько 20 тисяч осіб. Крім того, природні катаклізми спричинили аварію на АЕС "Фукусіма-1". На станції сталося декілька вибухів і почався витік радіації.