На період карантину та один місяць після його скасування буде виплачуватись допомога по догляду за дітьми одному з батьків, який є фізичною особою-підприємцем.

До теми Як одноразова виплата соцдопомоги в 1 тисячу гривень вплине на призначення субсидій: роз'яснення

15 травня допомогу почали виплачувати ФОПам на дітей віком до 10 років, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, повідомила пресслужба Мінсоцполітики у фейсбуці.

Наразі електронною послугою з надання допомоги на дітей вже скористалися понад 19 тисяч людей.

За яких умов ФОП може отримати допомогу на дитину

Допомогу можна отримати, якщо:

  • ФОП вибрав спрощену систему оподаткування;
  • Перебуває у першій та другій групі платників єдиного податку (не має найманих працівників);
  • Заплатив єдиний внесок на загальнообов'язкове соцстрахування за весь 2019 рік або за всі місяці 2019 року після реєстрації.

Виплату надаватимуть на кожну дитину, що не досягнула 10-річного віку. Проте сім'ї, які отримують виплати за програмою "Муніципальна няня", не зможуть оформити ще цю "дитячу" допомогу.

Розмір допомоги – прожитковий мінімум, встановлений для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року. Це 1 779 гривень для дітей віком до 6 та 2 218 гривень для дітей віком 6-10 років.

Допомогу виплачуватимуть протягом всього карантину та 30 днів після його завершення. Тобто як мінімум у травні та червні.

Допомога безробітним

В уряді також змінили підхід до розрахунку сукупного доходу сім’ї при визначенні права на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям для осіб, які під час карантину стали безробітними. Відтепер до доходу не буде враховуватись отримана заробітна плата, а лише допомога по безробіттю.

Середньомісячний розмір допомоги для малозабезпеченої сім’ї, в якій виховуються неповнолітні діти, становитиме від 2 тисяч 800 до 3 тисяч 20 гривень.

Близько 100 тисяч громадян отримають таку підтримку.

Корисно Допомога по безробіттю 2020: скільки і кому платять

Як саме можна оформити допомогу на дитину в умовах карантину

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі ТСН повідомила, що для отримання допомоги ФОП повинен на сайті Мінсоцполітики заповнити форму за допомогою електронного цифрового підпису.

Треба заповнити форму і додати певні документи. За три дні буде оброблена інформація управлінням соціального захисту і будуть перераховані кошти на картки підприємців,
– розповіла Лазебна.

При заповненні заяви потрібно надати:

  • копії паспорта;
  • Індивідуальний податковий номер (ІПН);
  • свідоцтво про народження дитини.

Важливо! Згідно із Законом про Держбюджет на 2020 рік (стаття 7) з 1 січня 2020 року для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум становить 1 779 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років – 2 218 гривень.

Як закрити ФОПа: інструкція інфографіка 24 канал
Як закрити ФОП: інструкція / Інфографіка 24 каналу

В уряді підрахували, що за такою допомогою можуть звернутись 285 тисяч людей. Виплати здійснюватимуть з Фонду боротьби проти коронавірусу. Загалом на допомогу по безробітті виділили 1,27 мільярда гривень.

Бізнес під час карантину
Скільки бізнес може прожити в умовах карантину / Інфографіка 24 каналу