"Це буде банк першого рівня, який надає ресурси комерційним банкам, щоб ті видавали довгострокові кредити на модернізацію", - заявив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.

Такі банки є поширеними у перехідних економіках. У Росії, до прикладу, працює Зовнішекономбанк, в якому розміщують депозити фонду нацдобробуту.

Видання "Комерсант-Україна" повідомляє, що Україна давно вивчала можливість створення подібного банку розвитку - зокрема, на основі Укрексімбанку.

"Залучати кошти для такого банку можна як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, в залежності від кон'юнктури та рівня ставок. Банк може розміщувати облігації серед населення або інших інвесторів", - пояснила економіст ІК Dragon Capital Олена Білан.

Експерт додала, що уряд регулярно створює держустанови для реалізації національних проектів, але до цих пір їх складно було назвати успішними.

Банк розвитку, який планують створити, фінансуватиме проекти терміном на 10 років, на які не можуть виділити кошти комерційні банки.

До слова, Азаров заборонив міністрам підвищувати тарифи на компослуги. За словами українського прем’єра, уряд планує удосконалити систему диверсифікованих тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.