Відповідний проект закону, який був розроблений Міністерством юстиції, було схвалено на засіданні уряду, йдеться у повідомленні відомства.

Законопроектом пропонується низка заходів, які сприятимуть нормалізації роботи ринку нерухомого майна і покращать інвестиційну привабливість держави.

З метою спрощення процедури держреєстрації, передбачається можливість подання документів для державної реєстрації прав у паперовій і електронній формах.

Крім того, пропонується звільнити фізичних і юридичних осіб від сплати держмита при проведенні повторної державної реєстрації, а також створити можливість надавати витяги з Держреєстру речових прав на нерухоме майно як органами державної реєстрації прав, так і нотаріусами.

Крім того, уряд пропонує надати можливості подавати заяву про держреєстрацію прав та їх обтяжень і документів, необхідних для такої реєстрації, безпосередньо нотаріусом, а також державним кадастровим реєстратором. Така заява може бути подана до органу державної реєстрації прав за письмовою згодою особи, яка має право на її подання.

Передбачається можливість отримання витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, а також інформації про наявність іпотеки та обтяжень речових прав на нерухоме майно, особам, які мають речові права на чуже нерухоме майно.

Зміни також забезпечать додаткові заходи щодо належного рівня захисту речових прав фізичних та юридичних осіб на земельні ділянки, гарантованих Конституцією.