Портал Mining зазначає, що для реалізації цієї ініціативи профільні відомства країни протягом двох років вели підготовку змін до національного законодавства, які після остаточного доопрацювання будуть направлені на розгляд в Національний конгрес.

Читайте також: Помпео звинуватив Росію в політичному тиску на Україну через енергетику

Міністр енергетики і гірничорудної промисловості Бразилії Бенту Албукерке заявив, що для країни у цій галузі все залишиться як і раніше, оскільки державна компанія INB, яка займаєтьсявидобутком урану, володіє усіма необхідними для цього технологіями.

Щодо законодавста, то Албукерке наголосив, що в контексті реалізації майбутніх змін уряд розраховує поліпшити ситуацію в сфері контролю за видобутком урану і тільки потім відкрити ринок розвідки та видобутку цього мінералу для потенційних інвесторів, в тому числі з-за кордону. Разом з тим політик заперечує можливість недержавної участі у виробництві ядерного палива навіть у майбутньому.

Цікаво, що до призначення міністром Албукерке служив у флоті, де очолював відомчу програму розвитку технологій та ядерної сфери, в рамках якої він курував у тому числі і будівництво атомних субмарин для ВМС Бразилії. Уже тоді він виступав за демонополізацію видобутку урану на користь приватних інвесторів.

Уран, Бразилія
Місця видобутку урану компанією Industrias Nucleares do Brasil у Бразилії