Призначені вони здебільшого на доплати працівникам МВС. Відповідна постанова уряду № 588 вже опублікована на Урядовому порталі.

Тим часом Три країни ЄС виділили для України понад 35 мільйонів захисних масок та апарати ШВЛ

Уряд виділив гроші з ковідного фонду для МВС: скільки і для чого саме

На забезпечення програми "Заходи, пов'язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками" уряд ухвалив виділити 800 мільйонів гривень для МВС. Розподілити їх мають так:

  • 71,6 мільйона гривень – на апарат МВС (на доплати медичним працівникам закладів охорони здоров'я, які належать до сфери управління цього міністерства, і які безпосередньо працюють для ліквідації COVID-19).
  • 30,8 мільйона – Державній прикордонній службі (на доплати військовослужбовцям, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину, і медичним працівникам закладів охорони здоров'я ДПСУ, які працюють для ліквідації COVID-19).
  • 16,6 мільйона – Національній гвардії (на доплати військовослужбовцям, які забезпечують життєдіяльність населення на період карантину).
  • 1,7 мільйона – для Державної служби з надзвичайних ситуацій (на доплати працівникам служби цивільного захисту, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину, і медпрацівникам відомчих закладів охорони здоров'я, які безпосередньо зайняті на роботах із ліквідації COVID-19).

Раніше МВС вже отримувало гроші з ковідного фонду

  • Варто зауважити, що ковідний фонд створили невдовзі після початку пандемії – навесні 2020 року.
  • Мета створення – "фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, безпосередньо пов'язаних з епідемією COVID-19".
  • Рік тому, 10 червня 2020, на доплати поліції з нього вже давали гроші – 2,249 мільярда гривень.
  • За офіційними даними Мінфіну, впродовж 2020 року використали 89% фонду (63,7 мільярда гривень із 72 передбачених).

Читайте також Щоб перемогти COVID-19, одних вакцин недостатньо, – ВООЗ