Денис Шмигаль розповів, що влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, то в українських компаній з'явиться більше можливостей для зниження ціни.

Зауважте Тарифи на газ у травні: яка ціна у різних постачальників

Про можливе зниження ціни на газ

Денис Шмигаль назвав головне завдання для уряду зараз – це "встановити зрозумілі, прозорі та справедливі правила на цьому ринку".

Для цього з 1 травня в Україні почне працювати так званий річний продукт. Це фіксована ціна на газ, яка буде діяти для українців наступні 12 місяців. Компанії не зможуть її підвищувати,
– розповів прем'єр.

Однак компанії можуть знижувати ціну в межах річного тарифу.

Тобто, влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з'явиться більше можливостей для зниження ціни,
– вважає Шмигаль.

  • Також уряд очікує, що "Нафтогаз" та інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт.
  • Як аргумент глава уряду навів зацікавленість компаній збільшувати або захищати свою частку на ринку та боротися за споживача.
  • "Саме конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи", – вважає прем'єр.

Денис Шмигаль додав, що річний продукт – це ринковий інструмент та європейська практика, яка дозволяє захистити споживачів від коливань ціни на газ. До того ж українці й надалі можуть обирати та змінювати постачальника за критеріями ціни та якості послуг.

Коротко про ринок газу

  • У 2020 році в Україні запрацював ринок газу. Тобто держава перестала регулювати ціни на газ. Тепер вони прирівнюються до європейських, тобто ціна прив'язана до газових хабів Європи з урахуванням доставки такого газу до України.
  • З 1 травня 2021 року в Україні почне працювати так званий річний тариф – це фіксована ціна на газ, яка буде діяти для українців наступні 12 місяців. Водночас компанії можуть її знижувати, але не можуть піднімати.
  • 25 квітня "Нафтогаз" назвав річний тариф на газ – 7,96 гривні за кубометр без доставки.
  • Детальніше про тарифи різних постачальників на 2021 – 2022 рік можна прочитати тут.