Джерело: 24 канал

У Держбюджет-2021 на виплату субсидій громадянам України заклали 36,6 мільярда гривень. Про це нагадав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі "Свободи слова" на ICTV увечері 25 січня.

Читайте також Українцям хочуть компенсувати втрати через "комуналку" у січні: як саме

За словами голови уряду, наразі цих грошей вистачає: "Ми готові виплачувати субсидії всім громадянам, всім домогосподарствам, які цього потребують".

  • Але зміни цін на комунальні послуги, які сталися через перехід країни на ринкове ціноутворення у цій сфері, можуть призвести до того, що закладену в бюджеті суму доведеться збільшувати.

Якщо така необхідність дійсно виникне, уряд проведе розрахунки та звернеться з ними до Верховної Ради. Поки що ж таких розрахунків немає.

Якщо дивитися з розрахунку, що субсидії потрібно буде щомісяця платити такі, як у січні, то, можливо, нам доведеться збільшувати цю суму. Але поки що таких розрахунків немає,
– заявив Шмигаль.

І додав: "Давайте проживемо перше півріччя. І за його результатами спільно порахуємо, яку суму потрібно додавати до цієї графи бюджету".

Субсидії
Хто не отримає субсидії у 2021 році в Україні / Інфографіка 24 каналу

Цікаво, що 23 січня очільниця Міністерства соціальної політики Марина Лазебна все-таки називала конкретну суму, якої не вистачатиме на фінансування програми субсидій – 10 мільярдів гривень.

Цікава думка Субсидії пригнічують гідність українців, – Вітренко закликав шукати інші механізми