Про це заявив колишній голова Державної податкової служби Сергій Верланов у статті для газети Financial Times 17 грудня. Основні тези статті ексурядовця подає 24 канал.

Читайте також Чи відповідає Держбюджет-2021 вимогам МВФ: відповідь Мінфіну

Можлива небезпека

"В умовах припинення кредитування з боку Міжнародного валютного фонду і похмурих економічних перспектив, Україна має намір зробити виключно ризикований крок: залучити ринки капіталу для великої емісії боргу", – зазначив він.

Економіка України постраждала від пандемії коронавіруса в першому і другому кварталах, але ці проблеми будуть легко затьмарені другою хвилею пандемії.

Верланов нагадав, що пандемія та її економічні наслідки – це тільки частина проблеми. "Друга – відсутність впевненості інвесторів у тому, що українські політики готові протистояти кризі, а саме боротися з корупцією і відновити реформи", – додав він.

Що планується

Ідея полягає в тому, щоб використати виручку як короткотерміновий "проміжний кредит", який дасть уряду час допоки МВФ – можливо, й найближчим часом – не поновить кредитування країни.

Інвестиції та Україна

Merrill Lynch, JPMorgan, Citi і Morgan Stanley, ключові покупці боргу країни торік, або зменшили свої інвестиції в український борг, або повністю закрили свої позиції, посилаючися на політичний ризик, який дедалі зростає.

Україна повинна виплатити близько 5 мільярдів доларів зовнішнього і внутрішнього боргу в першій половині 2021 року.

Неймовірно уявити, що уряд зможе виплатити борги без підтримки МВФ, а її зараз немає, – зазначає Верланов.

"Тепер додайте ще 3 мільярди доларів трьох- або шестимісячний боргу, який уряд планує залучити в грудні, і ви отримаєте справжню картину потенційного "боргового цунамі" яке очікує на Україну до червня 2021 року", – йдеться у статті.

Прогнози на 2021 рік

  • Україна в 2021 році має намір взяти в борг у міжнародних кредиторів 180 мільярдів гривень.
  • Україна вже отримала від Європейського Союзу 600 мільйонів євро. Це значить, що дири у бюджеті будуть залатані.
  • У Програмі розвитку ООН повідомили, що для того, аби ЄС і МВФ продовжили надавати підтримку Україні, вона повинна виконати свої зобов'язання щодо боротьби з корупцією.