Про падіння цін на американську нафту повідомляє Bloomberg.

Читайте також Ціни на нафту нестабільні: Brent трохи подорожчала, американська WTI рекордно знизилася

Нафта WTI продовжує дешевшати, травневі ф'ючерси упали на 19% до менш ніж 15 доларів за барель,
– йдеться у повідомленні.

Такого рівня цін нафта сягнула вперше за останні 20 років. Ціна падає на тлі побоювань, що нафту скоро не буде де зберігати через рекордно низький попит.

Зокрема, деякі покупці у Техасі пропонують тільки 2 долари за барель нафти. А це відповідно підвищує ймовірність того, що американські виробники незабаром будуть змушені платити за те, аби позбутися нафти.

До слова, котирування нафти Brent знизились на 2,7%. Тепер барель коштує 27,33 долара після втрати майже 11% минулого тижня.

Що таке WTI (West Texas Intermediate)? Це марка нафти, ціну на яку використовують як один із показників світових цін на копалину. Одна з так званих маркерних сортів нафти. Ф’ючерси на WTI торгуються на Нью-Йоркській товарній біржі. Видобувається у Західному Техасі.

Що було раніше

  • Нафта WTI дешевшала й до цього. Ціна травневого контракту 17 квітня становила менше, ніж 19 доларів за барель.
  • Країни ОПЕК+ 4 квітня домовилися знизити нафтовидобуток в травні – червні на 9,7 мільйона барелів на добу. Далі з липня і до кінця 2020 року нафтовидобуток знизиться на 7,7 мільйона барелів на добу (18%), а з січня 2021 року до травня 2022 року – на 5,7 мільйона барелів на добу (14%).
  • Після відкриття торгів ціна на нафту Brent на біржі ICE пішла в мінус на 1,7%. Це сталося після того, як країни ОПЕК+ домовилися про скорочення світового нафтовидобутку на 13%.