Економічний експерт Тарас Козак пояснив, чому місія МВФ не надала Україні відповідну допомогу. Водночас він зазначив, що наступні виплати за боргом держави будуть у вересні 2021 року, тому домовленість з Міжнародним валютним фондом є необхідною.

До теми МВФ обкакався, а не Україна, – Милованов про закиди щодо невдачі в переговорах

Економіст зауважив, що МВФ не дасть Україні транш ще як мінімум до кінця першого півріччя. Також Козак пояснив, що відповідні 2 мільярди доларів, які є у запасі – для виплат по іноземному боргу.

Норми, які Україна не виконала, не такі критичні – це банківська реформа та неповернуті старі кредити. На це, можливо, можна було закрити очі,
– сказав експерт.

Чому МВФ не допомагає траншем

На його думку, МВФ не дає Україні допомогу через так званий розворот у судовій реформі та практичне зупинення боротьби з корупцією.

"Ми бачимо, що Конституційний Суд розвалює країну, ОАСК теж ухвалює рішення на замовлення. Тобто судова реформа не те, що не почалася, вона має певний "відкат" назад", – додав Тарас Козак.

Водночас він наголосив, що Україні не так потрібен транш, як важливо перебувати у співпраці з Міжнародним валютним фондом. Наразі країна продовжує домовлятись з МВФ, проте якщо співпрацю розірвуть, почнуться проблеми, розповів економічний експерт.

Перегляд програми МВФ: що треба знати

  • Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман пояснив, що Україні потрібен більший прогрес для того, аби відбувся перегляд програми щодо траншів.
  • Наразі в Україні діє програма stand-by, яку МВФ затвердив 9 червня 2020 року – вона передбачала виділення 5 мільярдів доларів.
  • Перший транш у сумі 2,1 мільярда доларів виділили одразу, згодом мало відбутися ще 4 перегляди програми, однак графік перегляду порушили.