Компанія провела перевірку якісних показників сировини, а потім розпочала її прийом, повідомляє "Укртранснафта".

Важливо У Росії вже тиждень горить нафтова свердловина, гасити зібралися протитанковою гарматою: відео

Надалі нафту транспортуватимуть до Кременчуцького нафтопереробного заводу. "Легка техаська" транспортуватиметься нафтопроводом "Одеса – Кременчук".

Окрім перекачування нафти з українських родовищ, Укртранснафта має досвід транспортування вже п’яти сортів імпортної нафти:

  • Urals (Росія);
  • Azeri Light (Азербайджан);
  • Bakken (США);
  • El Sharara (Лівія);
  • WTI (США).

Додамо, що в липні 2019 року Укртранснафта вперше транспортувала на Кременчуцький НПЗ американську нафту сорту Bakken. А за деякий час, 26 листопада, вперше почала прийом до нафтотранспортної системи нафти сорту El Sharara (лівійська нафта).

Радимо ознайомитися Чи видобування нафти скорочуватимуть і надалі: результати засідання ОПЕК+

Що відомо про компанію "Укртранснафта"? Це оператор системи магістральних нафтопроводів України. Тобто він надає послуги з транспортування нафти на нафтопереробні підприємства України. Також компанія займається транзитом нафти до країн Східної та Центральної Європи.

"Укратранснафта" є другим за величиною оператором у Європі. Засновником і єдиним акціонером компанії є "Нафтогаз України". Загальна протяжність нафтопроводів "Укртранснафти" складає 3 тисячі 850 кілометрів. Перекачування нафти забезпечують 39 нафтоперегінних станцій. Обсяги транспортування нафти – 64 – 66 мільйонів тонн нафти на рік. Пропускна здатність нафтопроводів – 100 мільйонів тонн на рік, зокрема 66 мільйонів тонн йде на експорт.

нафтопроводи України, карта
Карта нафтопроводів України від "Укртранснафти"