Допомогу ж активували, щоб покрити потреб у електроенергії споживачів. Про це 11 листопада повідомили у фейсбуці компанії.

Читайте також Аварійних відключень не буде, – Рябцев про можливу відмову Білорусі постачати електроенергію

"Укренерго" запросило допомогу в Словаччини через ремонт блоків Бурштинської ТЕС

11 листопада з 16 години диспетчерський центр "Укренерго" для забезпечення операційної безпеки та уникнення відключення споживачів "острова Бурштинської ТЕС" активував аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини величиною 100 мегават,
– розповіли у компанії.

Зокрема це трапилось через аварійне відключення, яке відбулось через свищі в котлах Бурштинської ТЕС:

  • о 4:14 – блоку №9;
  • о 08:24 – блоку №4.

Саме тому 11 листопада об 13 годині "в аварійному ремонті перебувало відразу 4 блоки Бурштинської ТЕС та ще 3 – в поточному ремонті".

У компанії повідомили, що лише 5 блоків Бурштинської ТЕС працювали. Саме тому для покриття потреб у електроенергії споживачів в зоні "острова Бурштинської ТЕС" компанія активувала аварійну допомогу.

Чому аварійну допомогу надала Словаччина


Об'єднана енергосистема (ОЕС) України синхронізована лише з системами Росії, Білорусі та Молдови. Виняток становить "острів Бурштинської ТЕС", який синхронізований з об'єднаною системою ЄС. Саме тому аварійну допомогу нам надала Словаччина. До речі, в аварійному стані не лише Бурштинська ТЕС – 2 листопада Україна вже просила про аварійну допомогу у Білорусі.

Перед активацією допомоги достроково вивели з ремонту енергоблок №2.

Після того, як зазначений блок завантажать до потужності 100 мегават, аварійну допомогу в "острів Бурштинської ТЕС" можна буде деактивувати,
– заявили у компанії.

Бурштинська ТЕС є джерелом до 90% електроенергії в "острові Бурштинської ТЕС" (мовиться про умовну територію, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської електростанції, – 24 канал). Адже на реконструкції перебуває Теребле-Ріцька ГЕС. Окрім того, Калуська ТЕЦ працює з мінімальним навантаженням через обмежені запаси палива.

Коротко про ймовірні віялові відключення

  • 12 листопада Денис Шмигаль прокоментував ймовірність віялових відключень електроенергії в Україні.
  • Прем'єр-міністр України назвав такі відомості дезінформацією. Про ймовірність відключень, якщо вдарять морози до -15 градусів, заявив міський голова Києва Віталій Кличко. Шмигаль сказав, що "підстав сьогодні ні Міненергетики, ні Укренерго для віялових відключень не має. Ми не готуємося до віялових відключень, планів таких не складаємо".
  • Наприкінці жовтня економістка Вікторія Войціцька розповіла, що в Україні фактичні запаси вугілля є меншими ніж планові у 4,2 раза, тому ситуація погіршується. Зважаючи на це, віялові відключення електроенергії є дуже ймовірними.