Кабмін погодився із пропозицією Міненерго стосовно надання у 2021 році держгарантії для забезпечення виконання боргових зобов'язань за кредитом "Укренерго", шляхом випуску та розміщення облігацій.

Читайте також Ціни на газ та електроносії у Данії досягли рекордного рівня

Умови надання держгарантії

Відповідно до затверджених умов, держгарантія надається для повного виконання боргових зобов'язань "Укренерго" за запозиченням, сума якого не перевищує 22,8 мільярда гривень.

На що спрямують залучені кошти

Кошти за запозиченнями спрямують на погашення заборгованості за "зеленим тарифом" за договорами, укладених держпідприємством "Гарантований покупець" з виробниками електроенергії.

Міненерго, "Укренерго" та ДП "Гарантований покупець" доручили забезпечити спрямування коштів на погашення цієї заборгованості.

Що таке "зелений тариф"

Зелений тариф — це механізм, що стимулює використовувати поновлювані джерела енергії. Держава зобов'язана купувати у власників сонячних електростанцій надлишок виробленої енергії у 4 – 5 разів дорожче тарифів споживання. В Україні "зелений тариф" був прийнятий у 2009 році й діє до 2030 року, згідно з законом "Про альтернативні джерела енергії".