Джерела: 24 канал

Компенсацію зможуть отримати ті, хто користується електроопаленням. Таке рішення міністри прийняли на засіданні Кабміну 27 січня.

Читайте також Вищі тарифи на електроопалення вплинуть на тисячі сімей – чи буде допомога: відповідь спікера

Згідно з документом, для надання компенсації на оплату електричної енергії, спожитої у першому кварталі 2021 року, зі спеціального фонду Держбюджету Мінсоцполітики виділять 1,4 мільярда гривень.

Компенсацію з 1 січня 2021 року нададуть таким категоріям споживачів

  • людям, які проживають у житлових будинках (зокрема, готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у сільській місцевості теж), і станом на 31 грудня 2020 року мали право на знижену ціну або на знижений тариф;
  • людям, які проживають у багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у сільській місцевості теж), і станом на 31 грудня 2020 року мали право на знижений тариф;
  • багатодітним, прийомним сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу.

Під час здійснення розрахунку за зниженим тарифом та фіксованою ціною

  • за наявності обліку споживання електричної енергії за періодами часу застосовуються відповідні тарифні коефіцієнти;
  • не застосовують 30% знижки, передбаченої станом на 31 грудня 2020 року для людей, які проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Зверніть увагу Шмигаль назвав 8 кроків уряду до розв'язання проблеми високих цін на комуналку

Як надаватимуть компенсацію

Гроші з бюджету зараховуватимуть як часткову оплату за спожиту в І кварталі 2021 року електричну енергію.

Що цьому передувало

  • Постанова уряду про скасування пільгового тарифу на перші 100 кіловатів на рівні 90 копійок за один кіловат набрала чинності з 1 січня 2021 року.
  • Нові тарифи на електроенергію для населення будуть діяти до 31 березня 2021 року.
  • Крім того, для споживачів з електроопаленням скасована норма, за якою в період з 1 жовтня по 30 квітня при споживанні до 3 000 кіловатів електроенергії на місяць вони платили за тарифом 90 копійок за кіловат, а за понад 3 000 кіловатів – 1,68 гривні за кіловат.
  • Денис Шмигаль 18 січня заявив, що Кабмін незабаром ухвалить рішення про механізм прямих виплат тим, хто встановив електроопалення.