Загальна сума компенсації за спожиту електроенергію склала 322 133,5 тисяч гривень. З цього виходить, що кожна сім'я в середньому отримала по 564 гривні. Це пов'язано зі зміною у тарифоутворенні та скасуванні пільгових умов для кількох категорій населення.

До теми Імпорт електроенергії знижує її ціну, – Українська енергетична асоціація

Було достатньо швидко напрацьовано механізм запровадження компенсаційних виплат, коли оплата йде не домогосподарству, а постачальнику. Власне, цей механізм було впроваджено до кінця опалювального періоду, як короткостроковий алгоритм підтримки в період опалювального сезону,
– пояснив заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Він додав, що система субсидій працює в штатному режимі. Близько 3 мільйонів домогосподарств отримують підтримку в рамках цієї програми по всій країні.

Хто отримав компенсацію

  • Мешканці багатоквартирних негазифікованих будинків, в яких відсутні або не функціонують системи центрального опалення і станом на 31 грудня 2020 року мали право на знижений тариф;
  • Мешканцям житлових будинків, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у сільській місцевості теж). До списку входили будинки готельного типу, квартири та гуртожитки, які станом на 31 грудня 2020 року мали право на знижену ціну або на знижений тариф.
  • Багатодітні, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

Як змінились тарифи

Ціни на електроенергію у січні-березні 2021 року

Ціна на електроенергію у 2021 році / Інфографіка 24 каналу