Про це повідомляє прес-служба холдингу.

"Закрито для експорту три найбільші сироварних підприємства України, які разом давали половину українського експорту в Росію. Українському ринку такі обсяги сирів не потрібні. Тому вихід один - ми змушені з 9 лютого зупинити виробництво сиру на Пирятинському сирзаводі", - сказано в повідомленні.

Холдинг також зазначає, що рішення Федеральної служби Росії з нагляду у сфері захисту прав споживачів і добробуту людини ("Роспотребнадзор") завдало значної фінансової шкоди, вдарило по його іміджу як виробника.

"Молочний альянс" нагадує, що Пирятинський сирзавод ніколи не виробляв і не планує виробляти сирний продукт, на цьому підприємстві відсутнє обладнання, за допомогою якого можна було б вносити рослинні жири в суміш для варіння сиру", - наголосили у прес-службі.

Холдинг зазначає, що звернувся з проханням до своїх партнерів, які реалізують його сири в Росії, щоб вони здали наявні у них зразки на експертизу в незалежних російських лабораторіях.

"Аналізи підтвердили, що вся продукція відповідає вимогам російського техрегламенту", - ідеться у повідомленні.

Холдинг зазначає, що ці результати не приймаються до уваги "Роспотребнадзором".

Як повідомлялося, "Роспотребнадзор" заявляє про припинення ввезення сирів 3 українських підприємств до Росії. 24 сiчня "Роспотребнадзор" повідомив про виявлення в складі сирів з України рослинних жирів, не зазначених на етикетках цих сирів.