Доступ на цей ринок — це майже два трильйони доларів США щороку. Вийшли на міжнародний ринок держзакупівель українці змогли в рамках Світової організації торгівлі.

Пороги контракту починаються від 135 тисяч євро. Враховуючи на все ще досить низьку робочу силу, ми можемо бити дуже конкурентними на найбільш різних напрямках,
— розповів радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Олексій Михайличенко.

Для українського бізнесу — це найлегший спосіб потрапити на міжнародні ринки. Представник держпідприємства з виготовлення електрообладнання каже, якщо раніше починали з переговорів та проходили численні технічні процедури, аби потрапити на тендер, то нині все простіше.

"Зараз ми можемо брати участь вже в існуючих тендерах, які відбуваються і включатися туди в самих останніх фазах", — розповів заступник директора ДП "Завод "Електроважмаш" Максим Марущенко.

Читайте також: Україну змінюють люди, а не державні інституції

Щороку через корупцію та обмежену конкуренцію українські компанії втрачають близько 20% від загального розміру закупівель. А це близько 50 мільярдів гривень. Тепер це стане неможливо.

Ми говоримо про 45 країн і Україну, які своє законодавство уже приводять відповідно до погоджених правил і принципів. А основні принципи — це відкритість, прозорість, відсутність дискримінації та рівність доступу,
— зазначила керівник відділу міністерства економічного розвитку і торгівлі Тетяна Лісовська.

Україна може стати однією з найконкурентніших країн на світовому ринку. Оскільки може пропонувати товари за нижчими цінами ніж в конкурентів.

Читайте також: У Кабміні озвучили очікуваний курс гривні на найближчі роки