Про це заявив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Валерій Пятницький, повідомляє прес-служба Міністерства.

На сьогодні український бізнес досить диференційований, і це добре. Останні події, розвиток відносин з Російської Федерацією продемонстрували, що український бізнес вміє пристосовуватись до ситуації, коли скорочується обсяг експорту, наприклад, до Росії, і вдало знаходить інші успішні ринки, – зазначив Валерій Пятницький.

Посадовець додав, що навіть підприємства Луганщини й Донеччини більш охоче поставляють продукцію до Європейського Союзу.

На тих територіях, де ситуація контрольована і спокійна, бізнесмени шукають ті ринки, де їм принаймні не створюють додаткових перешкод. Європейський ринок – стабільний, прозорий, зрозумілий, більше того, починаючи з кінця квітня Європейський Союз увів для України режим автономних торговельних преференцій, тобто мито нульове, – підкреслив Валерій Пятницький.

До слова, заступник голови Єврокомісії Гюнтер Оттінгер переконаний, що за підсумками газових переговорів Україна повинна виплатити "Газпрому" 2 млрд доларів до кінця жовтня.