А це, згідно з митною статистикою ДФС, є максимальним показником з липня 2015 року, незважаючи на те, що Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію наказів МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік, а також №446 і №519 про реєстрацію, оформлення та видачу карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних контрактів від 16 і 28 березня 2016 року відповідно. Про це повідомляє uaprom.info.

Завдяки тому, що також було проігноровано рішення Окружного адміністративного суду Києва про заборону ДФС та її територіальним органам проводити митне оформлення експортованого металобрухту, на який оформлені картки реєстрації, видані МЕРТ з 16 березня 2016 року, експорт металобрухту в річному обчисленні збільшився на 11%, з урахуванням того, що в травні 2015 року було експортовано 102 тис. тонн брухту.

При цьому, в квітні експорт металобрухту склав 82,473 тис. тонн, тоді як за весь перший квартал 2016 року був вивезено 11,548 тис. тонн сировини. У серпні-грудні 2015 року щомісячні поставки на зовнішні ринки не перевищували 100 тис. тонн.

Така ситуація не могла не викликати суспільний резонанс. З вимогою перевірити законність оформлення експорту металобрухту Миколаївській митницею ДФС України народний депутат Яків Безбах минулого тижня звернувся в НАБУ.

Дії посадових осіб Миколаївської митниці ДФС України можуть бути кваліфіковані як свідоме невиконання рішення суду та зловживання службовим становищем, за що передбачена відповідальність статтями 382 і 864 Кримінального кодексу,
— йдеться у зверненні депутата до НАБУ.

Варто відзначити, що раніше, з вимогою обмежити вивезення металобрухту з країни через його дефіцит, до Кабінету Міністрів і Верховної Ради звернулися об'єднання "Металургпром" і Федерація металургів України.

Як відомо, металургійні підприємства вже 1,5 року відчувають гострий дефіцит металобрухту. За 4 місяці 2016 року металургам було поставлено 870 тис. тонн брухту (80% від потреби і 84% від обсягу поставок за 4 місяці 2015 року). У квітні меткомбінати змогли закупити 265 тис. тонн металобрухту (на рівні березня), що склало 89% від їх розрахункової потреби.

Як повідомлялося раніше, "Метінвест-Ресурс" подав позов до МЕРТ, третя особа — Державна фіскальна служба України. Раніше "Металургпром" подав позов до МЕРТ про визнання наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасування.

Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію наказу МЕРТ в рамках забезпечення даних позовів. Крім того, відділ примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту відкрив виконавче провадження за відповідним виконавчим визначенням Окружного адміністративного суду Києва в рамках забезпечення позову компанії "Метінвест-Ресурс" до МЕРТ про припинення дії наказів і видачі дозволів на експорт металобрухту.

При цьому, ухвалою суду призупиняється дія наказів МЕРТ №446 і №519 про реєстрацію, оформлення та видачу карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних контрактів від 16 і 28 березня 2016 року відповідно. Також МЕРТ заборонено реєструвати і оформляти картки на експорт на підставі цих наказів. Крім того, ДФС та її територіальним органам заборонено проводити митне оформлення експортованого металобрухту, на який оформлені картки реєстрації, видані МЕРТ з 16 березня 2016 року.