Про це йдеться у звіті аналітиків групи "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU).

Як зазначається у звіті, в найближчі три роки банківський сектор України в цілому помірно ставитиметься до кредитного ризику, концентруватиметься на роботі з проблемними кредитами і нарощуватиме депозитні портфелі.

У звіті також повідомляється, що наприкінці 2011 року такий ключовий показник концентрації кредитних ризиків, як співвідношення обсягу кредитів до обсягу депозитів, становив 1,7. Це набагато вище, ніж у деяких сусідніх країнах, які пройшли кризу 2008-2009 років набагато "спокійніше" і чий суверенний кредитний рейтинг на кілька ступенів вищий за Україну (B2 від Moody`s).

Наприклад, даний показник у Польщі (A2) дорівнює 1,2, у Чехії (A1) - 0,8, у Росії (Baa1) - 0,9, у Туреччині (Ba2) - 1,0.

"Українська банківська система потребує перебалансування за рахунок помірного темпу зростання кредитного портфеля і випереджаючого збільшення портфеля депозитів", - відзначив керівник аналітичного підрозділу групи "Інвестиційний Капітал Україна" Олександр Вальчишен.

”Наш прогноз щодо сектору зводиться до того, що коефіцієнт кредити/депозити необхідно довести до 1,2 вже в I кварталі 2014 року. Це знизить ризики всього сектора, підвищить довіру вкладників і інвесторів до банків України”, - сказав він.